Biznes i usługi

Czy można uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?

Czy można uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, czym są panele fotowoltaiczne. Dzisiaj można je obserwować na dachach domów i budynków gospodarczych, a ich liczba rośnie z roku na rok. Zainteresowanie nimi wzrasta nie tylko z pobudek ekologicznych. Liczne instytucje oferują korzystne dofinansowania, które umożliwiają założenie paneli w atrakcyjnej cenie. W niektórych przypadkach, czego przykładem są panele selfa, firma zajmująca się ich instalacją pomaga wypełnić niezbędne wnioski i formularze.

Dlaczego można korzystać z dofinansowań na montaż paneli fotowoltaicznych?

Dostępność różnych form dofinansowania instalacji wynika z niewystarczającej ilości odnawialnych źródeł energii w Polsce w stosunku do rozporządzeń Unii Europejskiej. Tworzenie domowych elektrowni pozwala przybliżać się do ustalonych norm, a osoby, które zdecydują się na montaż paneli mogą liczyć na wsparcie finansowe. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy na zużyciu energii, ale też zyskujemy spory wkład na jej instalację. 

Rynek oferuje bardzo dużo możliwości. Różnią się one w zależności od konkretnego programu. Dostępne są zarówno pożyczki, jak i dofinansowania bezzwrotne. Pozwalają one skrócić czas montażu, a tym samym przyspieszyć zwrot inwestycji. Przed podjęciem decyzji o konkretnym programie, warto dokładnie przeanalizować koszt montażu i zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Najpopularniejsze programy dofinansowań to: Agroenergia, Ulga termomodernizacyjna, Czyste Powietrze, Energia Plus, a także programy regionalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*