Rozrywka i hobby

Czy Python to dobry pierwszy język programowania dla początkujących?

Czy Python to dobry pierwszy język programowania dla początkujących?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Python to świetny wybór na pierwszy język programowania. Jest prosty w nauce, łatwo się go czyta i pisze, a do tego ma niezłą kolekcję bibliotek, które ułatwiają robienie takich rzeczy jak dostęp do baz danych czy pisanie gier.

Istnieją dwa duże powody, dla których Python jest tak popularny wśród początkujących:

Python ma prostą składnię

W większości języków nie można po prostu zacząć pisać kodu bez uprzedniego zadeklarowania zmiennych i funkcji; w Pythonie można. Dzięki temu łatwiej jest rozpocząć przygodę z programowaniem. Python jest językiem zorientowanym obiektowo. Oznacza to, że wszystkie twoje dane są przechowywane w obiektach i możesz tworzyć nowe obiekty z istniejących, rozszerzając je o nowe metody lub atrybuty. W ten sposób bardzo łatwo jest tworzyć niestandardowe klasy z tylko potrzebną funkcjonalnością.

Za Pythonem stoi duża społeczność

Python Software Foundation zajmuje się udoskonalaniem samego języka, ale istnieje również mnóstwo bibliotek firm trzecich, które ułatwiają programistom tworzenie różnego rodzaju aplikacji bez konieczności wymyślania koła na nowo za każdym razem, gdy chcą czegoś nowego.

Dobry język na start

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się, jak działają komputery i jak działa oprogramowanie – co tak naprawdę oznacza programowanie – to Python jest świetnym wyborem, ponieważ pomoże ci zrozumieć tę koncepcję, a jednocześnie będzie w stanie robić ciekawe rzeczy ze swoim komputerem lub smartfonem. W zrozumieniu tego języka programowania z pewnością pomogą różne lekcje programowania Tarnów, to miasto w którym organizowane są bardzo często tego typu lekcje dla różnych grup wiekowych od najmłodszych po osoby starsze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*