Tech

Czy samochody w wypożyczalniach są ubezpieczone?

Czy samochody w wypożyczalniach są ubezpieczone?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód przeznaczony na wynajem musi być ubezpieczony. Jest to wymóg prawny, który każdy wynajmujący musi spełnić, jeśli chce pomyśleć o udostępnieniu swoich pojazdów innym ludziom. Najczęściej w przypadkach samochodów przeznaczonych na wynajem mamy do czynienia z pełnym zakresem ubezpieczeń, a więc zarówno OC, AC, jak też NNW. Jest to dla nas dobra informacja, gdyż zwalnia nas z obowiązku ponoszenia kosztów związanych w możliwymi kolizjami, które zdarzają się na drodze.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Istnieją oczywiście wyjątki, które zwalniają wynajmującego z konieczności czerpania z własnego ubezpieczenia i obciążają kosztami nas. Wszystkie te sytuacje są wymienione w regulaminie wynajmu i w umowie, a dotyczą przede wszystkim nieprzestrzegania przez nas obowiązków, jakie do nas należą jako kierowcy i najemcy danego pojazdu. Są to między innymi takie sprawy, jak nienależyte zabezpieczenie auta przed kradzieżą, albo na przykład celowe uszkodzenie pojazdu. Podobnymi warunkami cechuje się każda wypożyczalnia samochodów Legionowo na przykład bardzo tego pilnuje.

Warto również mieć na uwadze fakt, że samochód można dodatkowo ubezpieczyć od Odpowiedzialności Cywilnej w ruchu zagranicznym, ale by to zrobić, musimy odpowiednio wcześnie zgłosić wynajmującemu, że zamierzamy wyjechać poza granicę kraju. Warto o to zadbać, żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty związane z możliwym wypadkiem.

Szczegółów i dodatkowych informacji dowiemy się ze strony https://rentbigcar.pl/, gdzie dowiemy się wszystkiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*