Dom i ogród

Dekoracyjne wyroby do sypialni

Dekoracyjne wyroby do sypialni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia w większości domów pełni rolę świątyni wypoczynku. Spędzamy w niej znaczną część swojego życia, dlatego jej wystrój powinien być bardzo dokładnie przemyślany i w pełni zgodny z naszym gustem – relaks stanie się wówczas jeszcze bardziej przyjemny. Ogromne znaczenie mają w szczególności elementy dekoracyjne, nadające wnętrzu odpowiedniego charakteru i oryginalności. W sypialni muszą się znaleźć m.in. liczne wyroby wełniane, takie jak choćby wzorzyste koce, narzuty czy pledy.

Ozdoby na ścianę i nie tylko

Dekorując sypialnię, w pierwszej kolejności zadbajmy o właściwe ozdobienie powierzchni płaskich, czyli ścian. Warto do tego celu wykorzystać zwłaszcza trójwymiarowe panele, farby strukturalne oraz specjalne naklejki z motywującymi hasłami. Są to bowiem rozwiązania bardzo kreatywne, a jednocześnie takie, które nie zrujnują naszej kieszeni.

Oprócz tego w omawianym pomieszczeniu nie może zabraknąć miękkich poduszek w zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie – można je ułożyć nie tylko na łóżku, ale też na fotelu. Pamiętajmy jedynie o tym, aby tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wystroju.

Kolejna kategorią idealnych dekoracji są różnorodne tekstylia, dodające przestrzeni przytulności i domowej atmosfery. Zaliczamy do nich m.in. narzuty żakardowe, grube koce i pledy, firany oraz zasłony. Pozostałe zalecane ozdoby do sypialni to: 

– dywany z długim włosiem

– lampy sufitowe z niebanalnymi kloszami i kinkiety na wysięgnikach

– efektowne lustra w posrebrzanej lub pozłacanej ramie

– donice z pięknymi kwiatami 

– drobne wyroby z wikliny, trawy morskiej i innych naturalnych materiałów 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*