Dom i ogród

Łóżko do pokoju dziecięcego

Łóżko do pokoju dziecięcego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecięcy to taka przestrzeń w każdym domu, która musi spełniać niezliczoną ilość funkcji. Jest to miejsce do zabawy, kreatywnego odkrywania świata, spania, przechowywania zabawek oraz relaksu i wypoczynku. Jednym z kluczowych przedmiotów w pokoju dziecięcym jest łóżko, które powinno być jednocześnie wygodne do spania, szybkie do pościelenia, by mogło służyć za miejsce do wypoczywania czy czytania.

Wygodne miejsce do relaksu

Niezależnie od tego, czy do pokoju naszego dziecka wybierzemy łóżko tapicerowane czy drewniane, najważniejszy jest materac. Powinien on być wysokiej klasy, sprężynowy, albo z dobrej jakości gąbki, w miarę twardy, aby odpowiednio podpierać stale rosnący kręgosłup dziecka. Pierwsze pełnowymiarowe łóżko malucha powinno mieć jeszcze barierkę z boku zabezpieczającą przed upadkiem.

A jeśli myślimy o zakupie takiego, które będzie pasowało i dla małego dziecka i dla szkolnego, pomyślmy o szufladzie do przechowywania pościeli. Jest to świetne rozwiązanie, kiedy pociecha już podrośnie, zaczynają ją odwiedzać koledzy, a łóżko staje się nie tylko miejscem do spania, ale również schronem, bazą, czy miejscem na babskie pogaduchy. Po schowaniu pościeli możemy na nim położyć ozdobne poduchy i sofa gotowa.

Dobrym rozwiązaniem jest też łóżko na antresoli, dzięki któremu zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca w pokoju. Pod taką antresolą możemy umieścić biurko, szafki na zabawki lub książki, albo właśnie niewielką sofę do wypoczywania. Na https://mebleropez.pl można sprawdzić różne modele łóżka dla dzieci w każdym wieku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*