Lajfstajl

Dekorowanie świątecznego stołu – czego nie może na nim zabraknąć?

Dekorowanie świątecznego stołu – czego nie może na nim zabraknąć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu roku wypada co najmniej kilka świąt, podczas których przyjmuje się gości – mowa tutaj choćby o Bożym Narodzeniu czy Wielkanocy. Warto wówczas w odpowiedni sposób udekorować stół, tak aby prezentował się wystarczająco elegancko. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście położenie na nim śnieżnobiałego obrusu. Można na tym poprzestać, ale zaleca się raczej zastosowanie dodatkowych elementów ozdobnych. 

Kilka sprawdzonych pomysłów

Oprócz pięknego obrusu, na świątecznym stole doskonale sprawdzi się bieżnik, czyli delikatna tkanina z wyhaftowanymi wzorami lub motywami (np. kwiatami, choinkami, bombkami, zajączkami). Na uwagę zasługują też egzemplarze wykonane metodą szydełkową. Standardowy bieżnik ma prostokątny kształt i jest przeznaczony do położenia na samym środku blatu (wzdłuż długiego boku stołu). Niezwykle estetyczne i przyciągające wzrok modele posiada w asortymencie sklep online, który znaleźć można pod adresem https://serwetkiudanusi.pl/biezniki. Oto pozostałe wartościowe dekoracje:

– podkładki pod talerze z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub ekologicznego włókna bambusowego (dopasowane kolorystycznie do obrusu),

– stylowe lampiony, ewentualnie mosiężne świeczniki, 

– stroiki z gałązek, szyszek i kwiatów,

– porcelanowa zastawa obejmująca talerze, filiżanki i misy na zupę, 

– obrączki na serwetki ze stopu cynku (np. w kształcie zwierzątek).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*