Zdrowe ciało

O smaku olejów regionalnych i naturalnych metodach ich pozyskiwania

O smaku olejów regionalnych i naturalnych metodach ich pozyskiwania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach wiadomo, że zdrowa dieta nie będzie pełnowartościowa bez obecności w niej zdrowych tłuszczy. Właśnie dlatego coraz więcej osób zwraca się w stronę regionalnych olejów, które wytwarzane są w naturalny sposób.

Domowa produkcja

Obecnie coraz więcej rodzinnych gospodarstw rolnych i niewielkich przedsiębiorstw zajmuje się wyrabianiem olejów, które są nie tylko zdrowe, ale także pozyskiwane w naturalny sposób, w związku z tym wnoszą do diety mnóstwo składników odżywczych. Kupując oleje w takich miejscach, nie tylko wspieramy lokalną gospodarkę, ale także zapewniamy sobie dostęp do produktów najwyższej jakości. Lokalne oleje pozyskiwane są z wielu różnych roślin, dzięki temu możemy cieszyć się takimi produktami jak olej rydzowy, olej lniany, konopny, rzepakowy czy gorczycowy. Każdy z nich posiada inne składniki odżywcze i inaczej oddziałuje na nasz organizm.

Naturalne metody pozyskiwania oleju

Na prozdrowotne działanie olejów wpływa nie tylko ich pochodzenie, ale przede wszystkim sposób wytwarzania. Najbardziej naturalnym jest tłoczenie oleju na zimno, czyli w sytuacji kiedy temperatura nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Oleje po wytłoczeniu nie są filtrowane ani oczyszczane. Zamiast tego stosuje się naturalną sedymentację nasion. Istotne jest także, aby oleje nie były rafinowane. Nie są dodawane do nich żadne sztuczne składniki ani konserwanty. Taki sposób wytwarzania gwarantuje całkowicie naturalny i pyszny olej, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Doskonałym przykładem jest olej rzepakowy, jaki możesz zakupić online: https://oleoteka.pl/nasze-oleje/30,olej-rzepakowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*