Biznes i usługi

Dlaczego warto wybierać transportowe palety plastikowe?

Dlaczego warto wybierać transportowe palety plastikowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport towarów to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy wykonywać zachowując rozmaite środki ostrożności. Przede wszystkim trzeba uważać w trakcie wszelkich czynności załadunku i rozładunku. Palety, na których najczęściej transportowane są wszelkie towary, powinny być mocne i w dobrym stanie. Najczęściej używa się palet drewnianych, ponieważ są tanie w produkcji i stosunkowo wytrzymałe. Nie są jednak pozbawione pewnych zasadniczych wad, które zostały rozwiązane w przypadku palet z plastiku.

Większa trwałość

Palety plastikowe nie mają jednej zasadniczej wady, którą posiadają ich drewniane odpowiedniki. Otóż pozostawione w wilgotnym środowisku nie gniją, jak ma to miejsce w przypadku drewna. Ponieważ palety wykonane z tego materiału nie są impregnowane (koszt produkcji byłby zbyt wysoki), to już kilkutygodniowa ekspozycja na wilgoć i mokro może sprawić, że zostaną one znacznie osłabione. To może z kolei doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji w transporcie. Dlatego też w przypadku, gdy często przewozimy lub trzymamy towary na paletach w niesprzyjających warunkach, zdecydowanie powinniśmy postawić na plastik.

Dłuższa żywotność

Każdy producent palet plastikowych chwali się tym, że jego produkty posiadają przedłużoną żywotność, względem drewnianych palet. Jest to w dużej mierze prawda, plastik z którego wykonane są te produkty jest jedną z najmocniejszych odmian na rynku. Nawet w przypadku upuszczenia palety, zsunięcia się podczas załadunku, nie ulegnie ona uszkodzeniu. Jednocześnie, z uwagi na brak procesu gnicia, paleta taka może służyć nawet przez kilka lat, a nawet kilkanaście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*