Rozrywka i hobby

Drugie życie planszówek

Drugie życie planszówek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry planszowe są fantastyczną rozrywką już od ponad pięciu tysięcy lat. W starożytnej Mezopotamii grano w „Grę dwudziestu kwadratów”, w Egipcie w „Senet”, a w Chinach w „Go”. Obecnie są tysiące gier planszowych, które są wspaniałą okazją do zabawy i spędzenia czasu z rodziną oraz znajomymi.

W co grać w gronie rodzinnym?

Jeżeli chodzi o gry planszowe dla całej rodziny to mamy do wyboru wiele rozmaitych gier. Jednymi z najpopularniejszych planszówek są między innymi „Scrabble” polegające na ułożeniu słów za jak największą liczbę punktów na planszy, kultowe „Monopoly”, gdzie kupuje się nieruchomości oraz „Gra w życie”, czyli symulator życia. Wspaniałą formą rozrywki jest także „Jenga” składająca się z drewnianych, podłużnych klocków, „Pan tu nie stał” oraz „Pokój 25” oparty na dobrze znanym większości filmie.

Dla najmłodszych

Chińczyk to idealna gra planszowa dla małych dzieci. Ma proste zasady niezmienne od stuleci oraz uczy najmłodszych logicznego myślenia. Kolejną wspaniałą grą dla dzieci jest „5 sekund junior”, która polega na odpowiadaniu na łatwe pytania z różnych kategorii w ciągu tytułowych pięciu sekund. Grzybobranie jest grą, której zasady zrozumieją nawet najmłodsi. Gra polega na chodzeniu po planszy i zbieraniu grzybów. Z dziećmi można grać także w „Węże i drabiny”, „Zgadnij kto to?” oraz „Kim jestem?”.

Gry imprezowe

Gry planszowe to niezbędny element każdej imprezy. Gry takie jak „Loża szyderców”, „Dylematy”, „Gra na emocjach”, czy „Szał ciał” rozkręcą każde spotkanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*