Rozrywka i hobby

Za pomocą jakich środków transportu podróżować po egzotycznych krajach?

Za pomocą jakich środków transportu podróżować po egzotycznych krajach?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Egzotyczne kraje mają swój urok, ale nie zawsze są komfortowe, jeśli chodzi o podróżowanie. Utrudniony transport może dotyczyć wysp lub terenów z małą ilością dróg. Egzotyczne tereny często znajdują się w biedniejszych krajach, gdzie gorzej rozwinięta jest infrastruktura. Na szczęście w takich miejscach zadbano o dodatkowe możliwości przemieszczania, dzięki czemu podróżowanie może być dodatkową atrakcją. O jakich środkach transportu mowa? 

Jachty 

Najprostszym sposobem przemieszczenia po morzach i jeziorach może być jacht. Bywa on przydatny w przypadku wysp czy terenów z otwartą przestrzenią oceaniczną. Czarter jachtów na Grenadzie może kosztować zaledwie kilkaset złotych. Jest to opcja nie tylko bardzo komfortowa, ale również ekscytująca. Jacht to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Można się tu nawet pokusić o organizację imprezy na wodzie. Pływanie i zwiedzanie okolicznych terenów to niezapomniane przeżycie, które nie musi być tylko dla wybranych. W przypadku czarteru trzeba pamiętać o spisaniu odpowiedniej umowy oraz wynajęciu osoby z uprawnieniami do pływania, o ile samemu nie posiada się licencji. 

Promy 

Podróżując po egzotycznych terenach nie zawsze trzeba rezygnować z samochodu. Przemieszczanie może stać się dużo prostsze dzięki promom. Wiele z nich prowadzi miejscowa ludność, dzięki czemu można spodziewać się niższych cen. Promy takie działają nie tylko lokalnie, ale w skali krajowej. Trzeba jednak postarać się o wcześniejszą rezerwację, bo może okazać się, że nasz samochód już się nie zmieści. Często są to środki transportu, które mieszczą zaledwie 3-4 auta. Jeśli nie posiada się własnego pojazdu to można również skorzystać z łódek, statków czy nawet gondoli. 

Transport lądowy i powietrzny 

Należy pamiętać, że nie wszystkie kraje posiadają słabą infrastrukturę. Wiele państw i miejscowości ma świetne połączenia autobusowe czy kolejowe. Bardzo łatwo też o wynajem samochodu lub taksówki. Bardzo szybką formą podróży jest metro. Podróżowanie w krajach egzotycznych często zmusza jednak do najbardziej niestandardowych form podróżowania. Po terenach pustynnych najłatwiej poruszać się przykładowo za pomocą wielbłąda. Jest to znacznie szybsza forma podróży niż się wydaje, bo osiągają one średnią prędkość 20 km/h. Równie często korzysta się z koni.

W przypadku większych funduszy przemieszczać można się również drogą powietrzną. Wynajem helikoptera czy prywatnego samolotu to możliwość zobaczenia egzotycznych krajów z góry, co daje wspaniałą panoramę okolicy i gwarantuje niesamowite przeżycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*