Biznes i usługi

Drukarnia – jak ułatwić pracę swoim podwładnym?

Drukarnia – jak ułatwić pracę swoim podwładnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarnia to miejsce, w którym powstają różnego rodzaju materiały drukowane, w tym: książki, czasopisma, ulotki, broszury. Aby przygotować tego rodzaju realizacje, niezbędny jest nowoczesny park maszyn, jak i najnowsze technologie. Zasady funkcjonowania drukarni zmieniały się na przestrzeni lat, pojawiały się coraz nowsze sprzęty i akcesoria, które ułatwiały rozwój branży oraz wprowadzanie ciekawych propozycji wydawniczych. Pewne jej elementy pozostały jednak niezmienne. Jednym z nich jest dział introligatorski, który zajmuje się pracami wykończeniowymi projektów wykonywanych w drukarni, w tym sklejaniem. Aby introligator mógł wykonać swoją pracę poprawnie potrzebuje nie tylko nowoczesnych maszyn, ale również doświadczenia i precyzji.

Po co introligatorowi klej?

Klejenie opakowań różni się nieco od klejenia książek, ale wspólnym ich elementem jest obecność specjalistycznego spoiwa. Klej do opraw introligatorskich pozwala skutecznie połączyć poszczególne strony oraz okładkę, tworząc spójny efekt końcowy. W związku z tym powinien być trwały, ale jednocześnie nie pozostawiać plam. Ważne jest również, aby był bezpieczny dla człowieka, czyli nie zawierał toksycznych składników. W ten sposób znacząco ułatwi pracę w drukarniach i działach poświęconych sklejaniu materiałów drukowanych.

Współczesne drukarnie wyposażone są nawet w nowoczesne linie do klejenia opraw typu hotmelt i PUR, które czynią ten proces jeszcze bardziej efektywnym i szybszym, przyczyniając się do wyjątkowych realizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*