Tech

Filtry kieszeniowe i ich rodzaje

Filtry kieszeniowe i ich rodzaje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry kieszeniowe stosuje się różnych systemach klimatyzacji i wentylacji. Ich budowa gwarantuje wysoki poziom chłonności szczególnie w odniesieniu do pyłów zawieszonych w powietrzu. Jednocześnie filtry te stawiają stosunkowo niskie opory względem nawiewu. Dzięki temu stosuje się je w różnych miejscach i budynkach o rozmaitym przeznaczeniu – biurowcach, szpitalach, budynkach przemysłowych, a także budowlach mieszkalnych.

Konstrukcja filtrów kieszeniowych

Typowy filtr składa się ramki, która stanowi jego główny element konstrukcyjny. Ramka może być gruba na 25 mm, choć znajdziesz produkty o zmiennym rozmiarze. Może być wykonana z różnych grup materiałów – tworzyw sztucznych lub blachy ocynkowanej (zabezpieczonej przed korozją). Kieszenie obecne w danym filtrze mogą być dodatkowo zszyte oraz usztywnione za pomocą specjalnych drutów, co zwiększa ich trwałość. Produkty takie znajdziesz w ofercie: https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kieszeniowe/.

Zaletą filtrów wynikającą z ich konstrukcji jest aerodynamiczność. Stawiają minimalny opór względem nawiewu, a ponadto – ich powierzchnia filtracyjna jest kilkukrotnie większa niż w przypadku standardowych rozwiązań. Filtry kieszeniowe występują w kilku wersjach o odmiennej klasie i jakości. Najpopularniejsze to filtry G3, G4, F5, F6, F7, F8, F9. Warto wybierać wyłącznie produkty zgodne z normami PN-EN, które spełniają normy obowiązujące na terenie UE.

Filtry kieszeniowe są zalecane do wykorzystania przede wszystkim w tych budynkach, w których liczy się zdrowie bezpieczeństwo odwiedzających go osób, a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których powstaje znaczna ilość pyłów zawieszonych w powietrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*