Tech

Dron – dlaczego jest tak przydatny fotografom?

Dron – dlaczego jest tak przydatny fotografom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drony to jedne z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych. Przez ostatnie lata znacznie poprawiła się długość ich działania, stabilność lotu, łączność oraz możliwy udźwig. Wszystko to przekłada się na znacznie większe możliwości sprzętu w zakresie fotografii i filmowania, a profesjonalne drony wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.

Zastosowanie w fotografii eventowej

Zdjęcia wykonywane na różnych wydarzeniach mogą zyskać bardzo dużo, gdy wykorzystuje się modele rc wyposażone w kamerę. Umożliwiają łapanie kadrów niemożliwych do wykonania w żaden inny sposób, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo dla fotografa. Fotografia z widokiem z lotu ptaka to hit wszystkich wydarzeń rodzinnych, a w fotografii biznesowej umożliwiają pokazanie np. całego obszaru targów czy hali produkcyjnej. Podczas operowania dronem, fotograf cały czas ma podgląd kadru oraz może zdalnie zmieniać parametry fizyczne aparatu, takie jak przysłona czy ogniskowa. 

Fotografia podróżnicza i sportowa

Zdjęcia wykonywane w warunkach o bardzo ograniczonej możliwości przemieszczania się, nabywa zupełnie nowego światła gdy wykorzysta się do niej drona. Szczególnie dobrze widać to na fotografia sportów ekstremalnych, gdzie bardzo często fizycznie fotograf nie ma możliwości znaleźć się odpowiednio blisko całej akcji. Warto dodać, że drony wykorzystywane w fotografii są wodo i pyłoodporne, co daje dodatkowy zakres możliwości względem fotografii klasycznej. 

Mały dron z kamerą zabrany w podróż umożliwi nam uchwycenie szlaków i atrakcji turystycznych z zupełnie innej strony. Nowoczesne drony zawierają oprogramowanie ułatwiające sterowanie. Same unikają kolizji, ostrzegają o silnym wietrze oraz posiadają funkcję powrotu do miejsca startu, nawet w wypadku zgubienia połączenia z pilotem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*