Dom i ogród

Firany czy rolety – co wybrać

Firany czy rolety – co wybrać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór uzależniony od sposobu urządzenia wnętrz

Jeszcze kilka lat temu okna w większości polskich domów ozdabiały firanki. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się jednak rolety. Wynika to przede wszystkim z wielu nowych i ciekawych produktów, które pojawiły się na rynku. Współczesne rolety charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale także i efektownym wyglądem. Przestały już służyć wyłącznie do zasłaniania okien przed słońcem i wścibskimi sąsiadami, a zaczęły je zdobić, zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

Rolety montowane są przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w sposób nowoczesny. Dostępne w różnych kolorach, mogą dyskretnie wtapiać się w pomieszczenie lub mocno z nim kontrastować. Decydując się na tradycyjny wystrój wnętrz, należy postawić zdecydowanie na firany. Modne firany o ciekawym wzornictwie znakomicie komponują się z drewnianymi meblami i klasycznymi dodatkami.

Względy praktyczne

Kierując się względami praktycznymi, lepiej wybrać rolety. Roleta to produkt, który jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny i łatwiejszy w czyszczeniu. Dzięki odpowiednio dobranym roletom uzyskać można efekt niemal całkowitej ciemni w pomieszczeniach. Takiego efektu nie uda się osiągnąć za pomocą firan. W związku z tym, że firany skutecznie gromadzą kurz zwłaszcza w sezonie grzewczym, korzystanie z nich nie jest wskazane dla alergików.

Żeby utrzymać efektowny wygląd firan, trzeba je regularnie prać w specjalistycznych środkach czyszczących. Niestety zdejmowanie, pranie, prasowanie i ponowne zakładanie firan, jest zajęciem pracochłonnym i wymagającym dużo czasu. W związku z tym, że współczesny człowiek cierpi na nieustanny deficyt czasu, bardziej praktycznym i zalecanym rozwiązaniem wydaje się więc montaż rolet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*