Dom i ogród

Jak zaprojektować ogrodzenie wokół swojej posiadłości?

Jak zaprojektować ogrodzenie wokół swojej posiadłości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrodzenie posesji czasami bywa trudne, ponieważ granice działek nie są zawsze proste, a grunt bywa twardy i nierówny. Jednak największym wyzwaniem i tak pozostaje zaprojektowanie ogrodzenia, a nie sam jego montaż. Na rynku jest mnóstwo różnych typów płotów: siatkowe, betonowe, metalowe. A więc jak wybrać jego odpowiedni typ?

Co wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodzenia?

Najważniejszą rzeczą jest obwód naszego placu, należy też pamiętać o odliczeniu miejsca na bramę i furtkę. Kolejnym krokiem będzie wybór samego ogrodzenia, każdy typ ma swoje zalety. Płoty siatkowe są tanie i łatwe w montażu, ale nie są zbyt wytrzymałe, a ich estetyka jest raczej mierna. Płoty betonowo są wytrzymałe i tanie, ale straciły już zdecydowanie na popularności. Kolejne są płoty segmentowe wykonane z metalu, które bardzo różnią się od siebie, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś, co mu się spodoba. Ostatnią opcją są płoty mieszane, na przykład z metalu i drewna. Ten typ ogrodzenia zyskuje na popularności, bo najzwyczajniej w świecie jest bardzo ładny.

Oprócz ogrodzenia potrzebujemy wejścia. Niektórzy producenci oferują zestawy bram i furtek do konkretnych modeli płotów, ale to nie zawsze jest wystarczające. Rodzajów bram jest bardzo wiele i niekiedy w ofercie może zabraknąć tej, której potrzebujemy.

Te automatyczne mogą być typu zasuwkowego – mogą się otwierać tradycyjnie, dzieląc ją na pół i zamykając do środka (albo na zewnątrz). Wszystko zależy od naszego gustu, zasobności naszego portfela i od kształtu placu.

To bardzo dużo zmiennych, więc warto skorzystać z usług firm projektujących ogrodzenia. Jedną z nich, godną uwagi jest https://adrosklep.pl. Jeśli nie mamy sami większej wiedzy na temat ogrodzeń pomoc będzie nieoceniona.

Montaż ogrodzenia

Proces montażu ogrodzenia może być bardzo czasochłonny, wszystko zależy od typu gruntu. Zdecydowana większość płotów zostaje wbetonowana w ziemię, bo to najwytrzymalsze rozwiązanie. Montaż jednak bywa na tyle skomplikowany i czasochłonny, że o ile odcinek naszego płotu nie jest bardzo krótki, będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowców.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*