Zdrowe ciało

Jak działają wkładki higieniczne?

Jak działają wkładki higieniczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wkładki higieniczne są wybawieniem dla niejednej kobiety, która chce zachować poczucie świeżości oraz komfortu. Są one bardzo cienkie oraz niewyczuwalne, dzięki czemu można po nie sięgać na co dzień przy każdej bieliźnie. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, aby przekonać się o ich pozostałych właściwościach oraz zaletach. Pomoże to w wyborze odpowiedniego i bezpiecznego produktu dla siebie.

Dla kogo wkładki higieniczne?

Po wkładki higieniczne powinny sięgać przede wszystkim kobiety, które mają problemy z upławami, albo z nietrzymaniem moczu. Ich specjalna formuła zatrzymuje wydzielinę oraz nieprzyjemny zapach. Na rynku istnieje sporo ich rodzajów. Warto wybrać te o niechemicznym składzie, jakie oferuje na przykład Tiande Polska. Podobnie jak w przypadku podpasek, należy zadbać o ich regularną wymianę. Upławy dotykają każdą kobietę w różnym stopniu, warto jednak zmieniać wkładki od 2 do 4 razy na dobę. Trzeba mieć na uwadze, że zbierająca się wydzielina może być źródłem wielu groźnych grzybów oraz bakterii, które mogą wywołać późniejsze infekcje.

Bezpieczeństwo

Gromadząca się wydzielina to niejedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Wiele produktów może być nasączone chemicznymi pochłaniaczami oraz substancjami zapachowymi. Mogą one wywoływać podrażnienie, uczulenie, a nawet suchość pochwy. Można temu zapobiec, korzystając z naturalnych wkładek higienicznych, które nie zawierają składników drażniących. Warto również rozejrzeć się za produktami, które mają zdolności kojące, dzięki na przykład wyciągowi z aloesu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*