Lajfstajl

Jak obliczyć koszt wesela?

Jak obliczyć koszt wesela?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja przyjęcia weselnego to dla większości Par Młodych niezwykle trudne zadanie. Kluczowe znaczenie ma szczegółowe wyliczenie kosztów imprezy, tak aby zminimalizować ryzyko późniejszego dopłacania do niej z pieniędzy rodziców czy poprzez wzięcie kredytu w banku. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku skorzystanie ze specjalnego kalkulatora internetowego. Dodajmy, że za wesele trzeba zapłacić od 10 000 zł do nawet 80 000 zł – oczywiście w zależności od liczby zaproszonych gości oraz zakresu atrakcji. 

Lista wszelkich niezbędnych wydatków

W celu precyzyjnego obliczenia kosztów wesela należy w pierwszej kolejności określić liczbę gości, ponieważ parametr ten ma kluczowy wpływ na ostateczną kwotę. Jeśli chodzi o poszczególne wydatki, to obejmują one przede wszystkim kilkanaście istotnych obszarów:

– opłaty kościelne – ceremonia, oprawa muzyczna, wystrój świątyni (od 500 do 1500 zł)

– strój panny młodej i pana młodego – suknia, welon, rękawiczki, torebka, biżuteria, garnitur (ewentualnie frak lub smoking), koszula bawełniana, krawat, eleganckie obuwie (łącznie 3000-6000 zł)

– wynajęcie samochodu – w postaci limuzyny, zabytkowego auta bądź sportowego kabrioletu (1000-2000 zł)

– profesjonalna fryzura i makijaż – od 200 do 400 zł

– alkohol i catering – rodzaj dań i liczba butelek odgrywa szczególną rolę

– dekoracja sali i stołów (1000-5000 zł)

– obrączki (300 zł i wzwyż)

– usługi fotografa oraz kamerzysty (do 2000 zł)

prezenty dla gości weselnych

Dodatkowo zaleca się dołożenie około 10% całego budżetu na rozmaite nieprzewidziane wydatki, takie jak choćby nadprogramowe godziny pracy fachowców, opłaty parkingowe czy noclegi dla osób przybyłych z daleka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*