Dom i ogród

Jak przygotować taras na jesień?

Jak przygotować taras na jesień?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób posiadających dom jednorodzinny decyduje się również na zbudowanie tarasu, służącego do wypoczynku, relaksu i spotkań towarzyskich w gronie rodziny czy znajomych. Część posiadaczy tego typu konstrukcji nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że należy o nie we właściwy sposób dbać, a częścią owej dbałości powinno być odpowiednie zabezpieczenie przed nadejściem jesieni oraz zimy. Panujące bowiem wówczas warunki atmosferyczne uniemożliwią nam wykonanie stosownych czynności pielęgnacyjnych.

Olejowanie i hydroizolacja to często konieczność

Zakres zabiegów przed jesienią jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju zastosowanego do budowy tarasu materiału. Jeśli są to deski drewniane, to czeka nas niewiele pracy. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie wymagają one dodatkowego olejowania. W tym celu wystarczy wylać na nie odrobinę wody i zweryfikować, czy drewno ją wchłonie. W sytuacji, gdy tak się stanie, konieczne będzie zastosowanie wysokiej jakości środka do impregnacji. Pamiętajmy o tym, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych dokładnie wyczyścić taras z brudu i kurzu, nie zapominając o jego umyciu.

Z kolei posiadacze tarasów z płyt betonowych lub ozdobnych muszą sprawdzić, czy nie są one zawilgocone i czy w niektórych miejscach przypadkiem nie pojawiły się grzyby lub pleśń. Pozytywna weryfikacja tego faktu powinna zawsze skutkować wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej. Warto zatrudnić do tego fachowca. Jeśli chodzi o hydroizolacje Katowice są miastem, gdzie znajdziemy kilka firm specjalizujących się w tego typu profesjonalnych zabiegach.

Najczęściej wykorzystywaną metodą do zabezpieczania tarasu lub balkonu przed wilgocią jest tzw. iniekcja krystaliczna, polegająca na wywierceniu otworów w elewacji lub fundamencie i zalaniu ich mieszaniną wody, wapnia oraz środków konserwujących. O tej metodzie można przeczytać na http://kaiser-one.pl/iniekcja-krystaliczna-gliwice/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*