Dom i ogród

Pellet drzewny – dlaczego warto go używać?

Pellet drzewny – dlaczego warto go używać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne są świetnym sposobem na ogrzewanie domu i mają wiele zalet w porównaniu z innymi metodami ogrzewania. Są one wykonane z trocin, które są produktem ubocznym przemysłu drzewnego. Proces wytwarzania pelletów drzewnych jest dość prosty. Trociny są prasowane w bloki, a następnie podgrzewane w środowisku wolnym od tlenu, aż staną się bardzo gorące i suche. Następnie są one schładzane i pakowane do sprzedaży.

Do zalet pelletów drzewnych należą:

Są łatwe w użyciu 

Wystarczy wrzucić je do zasobnika pieca na pellet lub włożyć bezpośrednio do wkładu kominkowego. Nie wymagają żadnej specjalnej obsługi ani sprzętu, w przeciwieństwie do innych paliw grzewczych, takich jak propan czy nafta.

Są czyste w spalaniu 

W przeciwieństwie do propanu i nafty, które emitują szkodliwe opary podczas spalania, pellety drzewne prawie nie mają zapachu podczas spalania i wytwarzają bardzo mało popiołu po spaleniu. To sprawia, że są idealne do użytku wewnętrznego w małych pomieszczeniach, gdzie jest ograniczona wentylacja.

Pellety drzewne oferują wyższą wydajność w porównaniu do innych rodzajów źródeł paliwa, takich jak propan czy gaz ziemny 

Ponieważ spalają się cieplej niż te paliwa, jednocześnie produkując mniej ciepła odpadowego (które może sprawić, że twój dom będzie nieprzyjemnie ciepły). Produkują również mniej zanieczyszczeń niż paliwa kopalne takie jak węgiel czy olej – co oznacza, że są lepsze dla środowiska.

Jeśli chcesz go kupić do swojego domu, to pellet Barlinek, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*