Dom i ogród

Jak skompletować odpowiedni sprzęt audio do użytku domowego?

Jak skompletować odpowiedni sprzęt audio do użytku domowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele współczesnych nam rzeczy odchodzi powoli do lamusa. Telewizja, prasa i radio z perspektywy 2021 roku można ocenić jako stale wymierające. Jest jednak taka dziedzina sztuki, która nieprzerwanie zajmuje kolejne pokolenia od wieków. Mowa oczywiście o muzyce. Jednakże, żeby delektować się dźwiękiem najwyższej jakości w domowym zaciszu, trzeba uprzednio skompletować odpowiedni zestaw audio. W jaki sposób to zrobić?

Odtwarzacze

Mimo niesłabnącej popularności płyt CD, coraz więcej osób decyduje się na urządzenia działające w oparciu o dyski twarde lub portale streamingowe. Nie można też zapomnieć o fanach klasycznych formatów, którzy chętnie zobaczyliby na swojej półce kasetowy deck czy gramofon. To najważniejsza część zestawu, która będzie determinowała wybór kolejnych elementów. Często zdarza się, że mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, co oszczędza miejsca i kolejnego wydatku. W zależności od jego mocy i zalecanych parametrów należy potem wybrać system nagłośnienia. Wśród wielu opcji najrozsądniejszym wyborem będą głośniki podstawkowe.

Uniwersalność

Inaczej nazywa się je kolumnami głośnikowymi. Spełnią swoje zadanie w sprzęcie każdej klasy, od rozwiązań budżetowych do wysokiej półki cenowej. Dzięki możliwości zamontowania ich na specjalnych stojakach da się je umieścić praktycznie wszędzie, chociażby w kącie za kanapą w salonie. Co najważniejsze, w procesie miniaturyzacji nie zdecydowano się na żadne ustępstwa pod kątem technicznym. Sztywna obudowa powstrzymuje zakłócenia rezonansowe, a zwolennicy niskich tonów bez problemu sparują głośniki podstawkowe z subwooferem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*