Dom i ogród

Jak dopasować do wystroju wnętrza kolor i rodzaj rolety?

Jak dopasować do wystroju wnętrza kolor i rodzaj rolety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety to jeden z funkcjonalnych i estetycznych elementów wyposażenia wnętrz, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ten produkt cechuje nowoczesny wygląd, który doskonale dopasowuje się do nieruchomości o różnym charakterze oraz łatwość obsługi i wiele zalet. Przy pomocy rolet możemy w prosty sposób decydować o tym, jak wiele światła słonecznego pragniemy mieć w danym pomieszczeniu, a także uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami innych osób. Czym kierować się podczas zakupu rolet, aby stworzyły one zadowalającą kompozycję z wystrojem wnętrz?

Ponadczasowa klasyka

Wszystko zależy od gustu danej osoby. Jeśli pokój utrzymany jest w stonowanych barwach, takich jak odcienie szarości, beżu i bieli, można zdecydować się na dość bezpieczne rozwiązanie i zakupić rolety utrzymane w takich samych kolorach. Uzyskamy wtedy spójny i subtelny efekt, który bez wątpienia będzie tworzył wrażenie elegancji i przez bardzo długi czas nie wyjdzie z mody. Równie dobrze możemy jednak sięgnąć po rolety okienne dzień i noc, które mają nieco inną formę, gdyż składają się z pasów różnych materiałów, co samo w sobie przykuwa wzrok i jest intrygujące. Wyrafinowania każdemu wnętrzu dodadzą również tak zwane rolety rzymskie, które posiadają ozdobne drapowania.

Kreatywne podejście do aranżacji wnętrz

Zwolennicy niestandardowych rozwiązań powinni sięgnąć po rolety w wyrazistych barwach. Te w kolorze pomarańczy, czerwieni lub zieleni sprawią, że wnętrze zyska pewną dynamikę i indywidualny charakter. Znakomitym pomysłem będą również czarne rolety zamontowane w pokoju utrzymanym w bieli. Zasada kontrastu sprawdza się bowiem w każdym przypadku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*