Lajfstajl

Jak sprawić aby w domu zapanowała świąteczna atmosfera?

Jak sprawić aby w domu zapanowała świąteczna atmosfera?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zbliżają się Święta zazwyczaj chcemy czuć je jak najintensywniej – także w swoich sercach. Będzie to możliwe, jeśli postarasz się, żeby Twoje otoczenie nawiązywało do Bożego Narodzenia. A nie jest to wcale trudne – sprawdź nasze pomysły.

Drobne elementy – ogromne wrażenie

Świąteczne dekoracje mają to do siebie, że łatwo z nimi przesadzić. A tak naprawdę wystarczy kilka drobnych elementów o charakterze świątecznym, żeby wprowadzić do Twojego domu bożonarodzeniowy klimat, bez barokowego efektu. Mogą to być choćby szklane figurki – bombki. Klasyczne w postaci bałwanka czy Mikołaja, a także te nieco bardziej oryginalne – zimowy domek, krasnal czy pingwinek. Znajdziesz je na przykład na stronie: https://decorguru.pl/229-bombki-figurki. Warto umieścić je nie tylko na choince, ale przy ich pomocy wykonać własnoręczne stroiki. Ponawlekaj bombki na gałązki świerku, ozdób łańcuchem i obsyp brokatem – proste i efektowne.

Wielka radość dla młodszych i starszych

Szklane figurki i inne ozdoby można umieścić w różnych miejscach w domu: salonie, sypialnie czy nawet powiesić na drzwiach i w oknach razem z ręcznie wykonanymi witrażami. Wspólne ozdabianie domu od razu sprawi, że wszyscy domownicy poczują prawdziwą, świąteczną atmosferę. To ogromna frajda dla dzieci, ale nie tylko. Dorośli również uwielbiają bożonarodzeniowe dekoracje, chociaż nie zawsze się do tego przyznają. Oczywiście, ważnym elementem w każdym domu jest zapach. Jeśli chcesz, żeby był świąteczny, upiecz pierniki. Ich korzenny aromat dodatkowo poprawi nastrój wszystkich domowników i sprawi, że poczujecie się niczym bohaterowie świątecznych baśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*