Lajfstajl

Jak stworzyć idealną marynatę do ryb i mięs?

Jak stworzyć idealną marynatę do ryb i mięs?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marynata stanowi nieodzowny element przygotowywania dań mięsnych i rybnych. Dzięki niej można poprawić smak potraw, ale także zapobiec wysychaniu produktu. Ponadto jest skutecznym rozpuszczalnikiem związków aromatycznych i barwników, które naturalnie występują w przyprawach. Płynna konsystencja marynaty pozwala na jej precyzyjne i wygodne rozprowadzenie po powierzchni mięsa. Jak zatem stworzyć mieszankę idealną? Czego użyć do smacznej marynaty? Istnieje wiele pomysłów na wyśmienitą kombinację, ale zawsze warto korzystać z produktów wysokiej jakości.

Inspiracja z kuchni azjatyckiej

Precyzyjnie skomponowane składniki marynaty pozwalają wznieść potrawę na wyższy poziom. Świetnie sprawdza się do dań zapiekanych, smażonych i grillowanych. W większości przypadków posypywanie mięs przyprawami jest niewystarczające. Warto je zamarynować. W jaki sposób? Składników mieszanki może być wiele. Do najpopularniejszych należą: suszone i świeże zioła, musztarda, ocet, piwo, wino, jogurt, czosnek, przecier pomidorowy.

W Polsce bazę do marynaty stanowi zwykle olej. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy i nacieramy nimi mięso, które następnie poddajemy obróbce termicznej. Inspirując się jednak kuchnią azjatycką, można wybrać jeden produkt, opcjonalnie wzmocniony wybranymi przyprawami, który będzie stanowić marynatę. Takim przykładem jest wyśmienity sos Teriyaki Miyata, który dostępny jest na poniższej stronie internetowej: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/sos-teriyaki-miyata-500ml/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*