Dom i ogród

Jak szybko pozbyć się komarów z domu i ogrodu?

Jak szybko pozbyć się komarów z domu i ogrodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komary należą do owadów najbardziej znienawidzonych przez ludzi. Wynika to z faktu, że żywią się naszą krwią, a ich ukąszenie wiąże się z nieprzyjemnym i bardzo uciążliwym swędzeniem. Szkodniki te sieją spustoszenie od kwietnia do października, natomiast miejscem ich bytowania jest nie tylko las czy łąka, ale również ogród i pomieszczenia domowe. Jeśli owady te utrudniają nam funkcjonowanie, powinniśmy pomyśleć o ich skutecznym pozbyciu się z otoczenia, stosując w tym celu np. profesjonalne opryski. Kupimy je w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.profesjonalneopryski.pl/

Metody chemiczne i naturalne 

Nie istnieje jeden skuteczny sposób na zniechęcenie lub wyeliminowanie komarów, dlatego warto stosować kilka na raz. Dosyć skuteczne są chemiczne odstraszacze w postaci specjalnych preparatów nanoszonych na skórę (w aerozolu, sprayu albo maści), które zawierają różne substancje aktywne – np. ikarydynę, IR3535 oraz DEET. Na rynku są również dostępne elektrofumigatory podłączane do kontaktu (z olejkami eterycznymi), przeznaczone przede wszystkim do używania w pomieszczeniach domowych. Poza mieszkaniem można natomiast z powodzeniem wykorzystywać fumigatory, czyli świece zapachowe, spiralki i kominki, wydzielające truciznę w formię gazu, ewentualnie dymu.

Z kolei naturalną metodą jest posadzenie w ogrodzie konkretnych roślin i ziół. Najbardziej polecane są następujące gatunki: trawa cytrynowa, eukaliptus, miotła indyjska, aksamitka, pelargonia pachnąca, mirt zwyczajny, mięta lekarska, lawenda wąskolistna, szałwia i rozmaryn. Skuteczne środki na komary to również profesjonalne opryski oraz mechaniczne przeszkody – np. moskitiery wieszane w oknach i drzwiach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*