Dom i ogród

Jaki mop sprawdzi się do każdej powierzchni podłogi?

Jaki mop sprawdzi się do każdej powierzchni podłogi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczność i szybkość sprzątania w dużej mierze zależą od rodzaju użytych sprzętów. W przypadku podłóg może się to wydawać dość problematyczne, w końcu zazwyczaj w różnych pomieszczeniach, posiada się inne typy powierzchni. W łazienkach są to najczęściej płytki, w salonie zaś drewniane parkiety oraz panele. Czy jest jeden rodzaj mopa, który będzie odpowiedni do każdej powierzchni?

Mop – wygoda i funkcjonalność

Mycie podłogi przy pomocy zwykłej szmatki jest bardzo czasochłonne, a przede wszystkim – niewygodne. Ból kręgosłupa i zdarte kolana raczej nie zachęcają do ręcznego wycierania podłogi. Korzystanie z mopa jest więc prawdziwym wybawieniem. Sprzątanie odbywa się dzięki niemu znacznie szybciej oraz bardziej komfortowo. Można mieć jednak wątpliwości co do jego skuteczności. Czy mop może być równie efektywny co zwykła szmatka? Oczywiście, wystarczy tylko wybrać mopa, który znajdzie zastosowanie przy każdym rodzaju powierzchni. Dobrym przykładem będzie choćby ten produkt: https://www.higiena.net.pl/vileda-ultramax-wymienny-mop-z-mikrofibry-w-syst,3,10065,12906 z nakładka wykonaną z mikrofibry.

Nakładka z mikrofibry – czyści i pielęgnuje

Mikrofibra to niezwykle chłonny materiał, który jednocześnie dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Mop wykonany właśnie z mikrofibry doskonale usuwa najtrudniejsze zabrudzenia (co jest ważne przy płytkach), ale jest też odpowiednio delikatny (nie rysuje drewnianej powierzchni). Co ważne, pozwala także na wypolerowanie podłogi: panele lub płytki będą lśniące i bez śladu najmniejszych smug. Nakładkę można również bardzo łatwo zdjąć i umyć lub wymienić na inną. Taki mop sprawdzi się zarówno przy codziennym sprzątaniu, jak i gruntownych porządkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*