Lajfstajl

Jak wybór odpowiedniej karmy może istotnie wpłynąć na zdrowie psa?

Jak wybór odpowiedniej karmy może istotnie wpłynąć na zdrowie psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposób, w jaki karmimy nasze psy, ma istotny wpływ na ich zdrowie. W błędzie są ci, którzy uważają, że nasz pupil może zadowolić się jedynie mięsem. Wcale tak nie jest. Dieta psa powinna być urozmaicona, by zaspokoić jego zapotrzebowanie na wszelkie wartości odżywcze.

Odpowiedni pokarm dla psa

Psy wymagają około 50 ważnych składników, które pozwolą im cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. Prawdą jest, że pokarm zwierzęcy jest im bardzo potrzebny. Ale żeby nasz czworonóg nie chorował, potrzebuje dobrej jakości mięsa. Najlepsze dla niego będzie chude i świeże mięso. Niezwykle zdrowe są też ryby. Muszą jednak być wypatroszone i sparzone. Dla psiego zdrowia potrzebne są także zdrowe tłuszcze, witaminy, węglowodany, minerały i wiele innych składników. Produkty nabiałowe można podawać psu, ale należy przy tym pamiętać, że nie powinno to być surowe mleko lub jego wersja pasteryzowana. Dobry będzie chudy twaróg lub jogurt w niewielkich ilościach. Jajka też będą dobrym dodatkiem do pokarmu psa, ale lepiej jest ograniczyć się do samych żółtek.

Aby zapewnić naszemu czworonogowi kompletny i wartościowy pokarm warto zakupić dla niego karmę w sklepie https://zoona.pl/pl_PL/products-list/pies/zywienie-i-przysmaki/karma-weterynaryjna-dla-psa/problemy-stawowe z produktami żywienia dla zwierząt domowych. Takie rozwiązanie zapewni psu dobre zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*