Lajfstajl

Jaką formę nadruku na odzieży wybrać?

Jaką formę nadruku na odzieży wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież z nadrukami to bardzo modne części garderoby, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Ciekawe grafiki pomagają skutecznie wyróżnić się z tłumu i podkreślają indywidualny charakter ich posiadacza. Nadruki umieszczać można właściwie na każdym rodzaju odzieży, rozpoczynając od koszulek, na kurtkach kończąc. 

W jaki sposób umieszcza się nadruki na odzieży?

Pierwszym etapem jest przygotowanie odpowiedniego projektu, który ma zostać umieszczony na danym elemencie garderoby. Najpopularniejszą metodą jest sublimacja, która polega na umieszczeniu specjalnego tuszu wewnątrz materiału. Projekt wydrukowany za pomocą tego tuszu wgrzewa się w materiał za pomocą specjalnej prasy. Uzyskane w ten sposób nadruki są doskonałej jakości, a przede wszystkim charakteryzują się odpornością na ścieranie, pranie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Metoda ta nie sprawdzi się jednak przy ubraniach wykonanych w całości z czystej bawełny oraz na ciemnych kolorach.

Inną równie popularną metodą jest sitodruk. Polega on na przeciskaniu farby przez matryce. Konkretny wzór naświetla się na matrycę za pomocą specjalnej kliszy, przy wykorzystaniu środków chemicznych lub światła. Sitodruk umożliwia stworzenie unikalnych nadruków ze zdjęć lub ilustracji. Jeśli chcemy zamówić koszulki z nadrukiem Warszawa oferuje wiele takich punktów, w których można zlecić zaprojektowanie i wykonanie ich. Pracownicy takich punktów oferują fachową pomoc i dobór odpowiedniej metody nadruku przystosowanej do konkretnego rodzaju odzieży. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*