Lajfstajl

Jak wykonać zdobienia na paznokciach?

Jak wykonać zdobienia na paznokciach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się zdobienia wykonywane na paznokciach. Nadają one niesamowitego charakteru całej dłoni. Ich wykonanie wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby to się początkowo wydawać. Wystarczy odrobina skupienia i cierpliwości, aby wyczarować niesamowite wzory i kształty na paznokciach.

Wykonywanie zdobień na paznokciach krok po kroku

Podstawą pięknego manicure są przede wszystkim zadbane dłonie i paznokcie. Powinny być one nawilżone, a skórki wycięte i wypielęgnowane. Regularne stosowanie kremów nawilżających pomoże uniknąć przesuszenia i pękania skóry na dłoniach. Przed rozpoczęciem wykonywania manicure koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości lakiery, które będą trwałe i utrzymają się na paznokciach przez długi czas. W domowym zaciszu można także wykonać manicure hybrydowy. W tym celu należy zakupić lampę oraz kilka przydatnych akcesoriów. Po nałożeniu na paznokcie lakierów i ich utwardzeniu można przejść do malowania wzorów.

Na początku najlepiej zdecydować się na łatwe i nieskomplikowane wzory, których wykonanie nie powinno sprawiać dużych problemów. Do stworzenia ciekawych zdobień niezbędne będą pędzelki do zdobień paznokci, które są odpowiednio cienkie. Ich końcówkę wystarczy zanurzyć w wybranym lakierze i delikatnie nanieść na płytkę. Gdy cały wzór będzie gotowy można go pokryć hybrydowym lakierem nawierzchniowym i utwardzić w lampie. Zdobienia można wykonać na całej dłoni lub tylko na wybranym palcu. Tak wykonany manicure z pewnością będzie zachwycający.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*