Zdrowe ciało

Jak zadbać o kondycję ruchową osoby, która ma za sobą długotrwały pobyt w szpitalu?

Jak zadbać o kondycję ruchową osoby, która ma za sobą długotrwały pobyt w szpitalu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbałość o zdrowie i sprawność fizyczną to coś, o czym nikt nie powinien zapominać. Często po zabiegach chirurgicznych, urazach i ciężkich chorobach konieczna okazuje się rehabilitacja poszpitalna Lublin to miasto, które oferuje swoim mieszkańcom doskonałą opiekę i tego typu usługi. Skorzystać z nich mogą także osoby z innych części naszego kraju.

Rehabilitacja po przebytej chorobie – jak szybko stanąć na nogach?

Długotrwałe pobyty w szpitalu wynikające z poważnych chorób, wypadków, czy operacji wiąże się z koniecznością podjęcia natychmiastowej rehabilitacji. Tylko ona jest gwarantem jak najszybszego powrotu do zdrowia i odzyskania sprawności psychofizycznej. Kompleksową fizjoterapię narządu ruchu ze wskazań neurologicznych czy ortopedycznych, a także onkologicznych, a nawet kardiologicznych przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści. Często konieczne okazuje się także wsparcie psychologiczne lub nawet psychologopedyczne (np. po przebytych udarach mózgu).

Z rehabilitacji poszpitalnej korzystać można na kilka sposobów. Osoby z umiarkowanymi dysfunkcjami narządu ruchu często kierowane są na zabiegi fizjoterapii prowadzonej w warunkach ambulatoryjnych. Dla tych, którzy nie mogą się samodzielnie poruszać, przewidziano rehabilitację w warunkach domowych, na oddziałach dziennych lub też w ośrodkach rehabilitacyjno-leczniczych. Wybierając taką placówkę, warto zwrócić uwagę na warunki oraz zabiegi, jakie oferuje ona swoim pacjentom. Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowany personel z długoletnim doświadczeniem to podstawowe czynniki, które przyspieszyć mogą nasz powrót do zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*