Tech

Jakie urządzenia zwiększają bezpieczeństwo w halach produkcyjnych?

Jakie urządzenia zwiększają bezpieczeństwo w halach produkcyjnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hala produkcyjna to miejsce, w którym pracuje przeważnie wiele osób. Dlatego też wymaga ona wyposażenia w urządzenia i rozwiązania nie tylko ułatwiające wykonywanie poszczególnych czynności, ale również zwiększające bezpieczeństwo. Mowa tutaj m.in. o nowoczesnych wyłącznikach instalacyjnych, różnych czujnikach, systemach przeciwpożarowych i barierkach ochronnych. Konieczność ich umieszczenia w tej konkretnej przestrzeni wynika też w dużej mierze z wymogów wynikających z obowiązujących przepisów. 

Innowacyjne rozwiązania to norma 

Obecnie podstawowymi urządzeniami bezpieczeństwa montowanymi powszechnie w halach produkcyjnych są specjalne lustra zapewniające dobrą widoczność (z żółto-czarnym obramowaniem), odbojnice przemysłowe, czyli wytrzymałe słupki ze stali nierdzewnej chroniące filary i rampy przed uszkodzeniem mechanicznym, a także mobilne barierki tymczasowe, pozwalające na zabezpieczenie konkretnej powierzchni hali przez określony czas.

Oprócz tego niezwykle ważną rolę odgrywają kamery monitoringu i systemy kontroli dostępu, służące do nadzorowania pracowników i uniemożliwiające przedostawanie się osób niepożądanych. Nie można też zapomnieć o różnorodnych czujnikach – przede wszystkim dymu, temperatury, ruchu, rezystancyjnych i termoelektrycznych. Warto w szczególności zastanowić się nad czujnikami temperatury Limathern i innymi rozwiązaniami tej marki, gdyż są wyjątkowo skuteczne. Inne godne polecenia urządzenia to:

– ograniczniki przepięć – odcinające, kombinowane i ograniczające 

– wyłączniki instalacyjne – automatycznie zatrzymujące maszyny w razie awarii albo sytuacji zagrożenia życia 

– rozgałęźniki gumowe – do podłączania więcej niż jednego sprzętu elektrycznego 

– zaawansowane systemy przeciwpożarowe – gaśnice, natryski w suficie itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*