Tech

Jakie właściwości powinny spełniać opony zimowe?

Jakie właściwości powinny spełniać opony zimowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony to niezwykle ważny element w każdym samochodzie, gdyż to właśnie one umożliwiają nam podróżowanie w sposób wygodny, szybki i przede wszystkim bezpieczny. Wszystko to zależy jednak od tego, czy właściwie je dobierzemy. Jak wiadomo opony rozróżnia głównie ze względu na przystosowanie do letniej lub zimowej pory roku. Czym powinny charakteryzować się te drugie?

Jakie muszą być opony na zimę?

Dobre opony zimowe muszą być wykonane z dobrej jakości mieszanki. Ma ona zapewnić należytą miękkość i elastyczność. Poza tym ich bieżnik powinien być stosunkowo głęboki. Dzięki temu śnieg dostaje się w szczeliny wzoru, co jest zjawiskiem korzystnym. Ubity śnieg pozwala bowiem zwiększyć przyczepność, przez co poruszanie się będzie znacznie prostsze, nawet po oblodzonej powierzchni. Taki bieżnik musi mieć dużo rowków. Ich zadaniem jest rozpraszanie wody i skuteczne wgryzanie się w śnieg, a nawet lód, zapewniając optymalne przyleganie do nawierzchni. Trzeba pamiętać, że ścierający się bieżnik nie może osiągnąć głębokości mniejszej od wartości zalecanej przez producenta. Jeżeli zetrze się zbyt mocno, to opona musi być wymieniona.

Aby opony prezentowały wymienione cechy, muszą być dobrze zaprojektowane, a następnie wyprodukowane. Chcąc korzystać z takich właśnie modeli, warto zaopatrzyć się w opony Goodyear, lub egzemplarze od innych, sprawdzonych firm. Co ważne, najlepiej jest zakupić je od razu w komplecie, gdyż tylko w takim przypadku mogą one skutecznie dbać o nasze bezpieczeństwo na drodze podczas zimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*