Tech

Kaloryczność ekogroszku – dlaczego jest tak ważna?

Kaloryczność ekogroszku – dlaczego jest tak ważna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju z powodu kilkumiesięcznego sezonu jesienno-zimowego konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Jeden z najczęściej wybieranych materiałów opałowych to ekogroszek, porównywalny pod względem parametrów energetycznych i ceny do tradycyjnego węgla, ale jednocześnie znacznie bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Jest on przeznaczony do spalania w specjalnych kotłach retortowych z podajnikiem i oferowany w poręcznych workach o pojemności 15, 20 lub 25 kg. Jeśli interesuje nas dobrej klasy ekogroszek workowany Kalisz to miasto, w którym kupimy go bez większego problemu.

Zadbajmy o optymalny komfort termiczny we własnym domu

Ekogroszek to paliwo stałe wytwarzane z wyselekcjonowanego węgla kamiennego lub brunatnego, który w procesie produkcji jest kruszony i przesiewany. Dzięki temu gotowy materiał opałowy odznacza się minimalną zawartością szkodliwych substancji oraz popiołu. Przy wyborze ekogroszku należy zwracać szczególną uwagę na jego wartość kaloryczną – parametr ten oznacza ilość energii cieplnej możliwej do uzyskania z określonej jednostki masy. Przeciętna kaloryczność wynosi w tym przypadku od 22 do 24 megadżuli na kilogram, natomiast najlepszej jakości produkt dostępny na rynku ma nawet do 28 MJ/kg. Starajmy się zawsze kupować ekogroszek z tej drugiej kategorii, ponieważ w ten sposób zapewnimy swojemu domowi znacznie więcej ciepła. Jednocześnie wybór zbyt kiepskiego pod względem wartości energetycznej wyrobu spowoduje, że zużyjemy go więcej, a tym samym poniesiemy całkiem spore straty finansowe, zwłaszcza w skali całego sezonu grzewczego.

Oprócz wysokiej kaloryczności opału istotnym warunkiem uzyskania optymalnej efektywności cieplnej jest również posiadanie nowoczesnego kotła ze sterownikiem, który powinien być idealnie dostosowany do wielkości obiektu mieszkalnego, w prawidłowy sposób obsługiwany i regularnie czyszczony. Jeśli chcemy zakupić dobrej jakości ekogroszek Kielce to miasto, w którym bez trudu znajdziemy hurtownię mającą go w asortymencie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*