Tech

Jakie zastosowanie może pełnić motoreduktor ślimakowy?

Jakie zastosowanie może pełnić motoreduktor ślimakowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motoreduktor to powszechnie znana maszyna napędowa, łącząca w sobie wiele cech układu mechanicznego i elektrycznego. Można się spotkać z różnymi rodzajami tego urządzenia, które poznaje się i porównuje głównie ze względu na wykorzystane części. Wśród nich można więc znaleźć też taki, który działa w oparciu o przekładnię ślimakową. Jakie jest jego zastosowanie?

Gdzie można go wykorzystać?

Tego typu sprzęt znajduje zastosowanie przede wszystkim w napędzie różnego rodzaju urządzeń, takich jak wciągarki, wózki suwnicowe, obrotnice, czy też walce. Dzięki budowie takiego reduktora, możliwe jest jego łączenie z innymi układami, przez co służą nie tylko do napędzania, ale mogą również skutecznie realizować hamowanie. Dlatego też spotkamy je we wszelkich systemach sterowania ruchem.

Co ważne, motoreduktory ślimakowe są na tyle małe, że ich instalacja nie stanowi problemu w większości z wymienionych wcześniej maszyn. Warto wiedzieć również, że pomimo niewielkich rozmiarów dają one naprawdę duże możliwości. Dlatego też spotkamy je wszędzie tam, gdzie wymagane są małe prędkości i duże momenty obrotowe. Przykładem są linie produkcyjne złożone z dużych podajników, przenośników, czy też mieszalników. Znajdziemy je zatem w fabrykach i zakładach, gdzie realizuje się wytwarzanie z pomocą ciężkiego sprzętu.

Warto wspomnieć, że mogą być używane również w trudnych warunkach, charakteryzujących się dużą wilgotnością, czy też zapyleniem. Tym samym nie zabraknie ich również na budowach, czy też w miejscach rozbiórki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*