Dom i ogród

Kanapa, czy sofa?

Kanapa, czy sofa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup nowych mebli do naszego mieszkania, często problematyczna staje się kwestia wyboru mebla przeznaczonego do wypoczynku. Czy powinna to być kanapa, czy może sofa? Należy zaznaczyć, iż te dwa rodzaje nie są jednym meblem użytkowym, a każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami głównymi.

Przede wszystkim kanapa przeznaczona jest do wielofunkcyjności, pełni rolę zarówno przedmiotu wypoczynku, a także może być rozłożona i stać się łóżkiem. Na jej zakup powinniśmy się zdecydować w momencie, gdy nasze mieszkanie jest często odwiedzane przez znajomych/rodzinę, którzy zostają na noc. Stawiając ją w salonie, dodatkowo zwiększymy jego funkcjonalność oraz w wypadku, gdy nie mamy pokoju gościnnego, naszych gości będziemy mogli ulokować właśnie w salonie. Dobrym wyborem są narożne kanapy, które idealnie wkomponoują się w nasz salon – zwłaszcza jeżeli jego powierzchnia nie należy do największych. Same kanapy są w porównaniu z sofami większe oraz cięższe.

Sofy natomiast mają pełnić przede wszystkim funkcję estetyczną oraz komfortową. To jest, nie posiadają możliwości ich rozłożenia, sprawdzając się wyłącznie jako krótka forma wypoczynku. Ich oferta jest także bardziej ekstrawagancka oraz różnorodna, niż oferta kanap. Sofy są niższe oraz lżejsze, często też traktowane są, jako te bardziej luksusowe. Jednym z modniejszych aktualnie kolorów jest zielony. Zielona sofa obecnie może zostać znaleziona w prawie każdym sklepie meblowym, a sam kolor idealnie wpasuje się w nasz salon rozświetlając go oraz nadając mu pozytywnego blasku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*