Dom i ogród

Kołdra dla alergika – jak ją wybrać?

Kołdra dla alergika – jak ją wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergie uprzykrzają na co dzień życie wielu ludziom i wymagają przez to odpowiedniej profilaktyki. Jednym z polecanych rozwiązań jest z pewnością specjalna kołdra o właściwościach przeciwuczulających, która zagwarantuje spokojny, a przede wszystkim w pełni zdrowy sen. Stanowi ona znakomity wybór zwłaszcza dla osób wrażliwych na roztocza, czyli mikroskopijne pasożyty żywiące się naskórkiem. Zdecydowanie najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się uniwersalna kołdra 200×220 z wypełnieniem syntetycznym.

Zwróćmy uwagę na poziom ochrony i łatwość prania

W kategorii kołder antyalergicznych na szczególną uwagę zasługują modele wypełnione sprężystym i jednocześnie niezwykle wytrzymałym tworzywem silikonowym. Skutecznie zapobiega ono bowiem rozwojowi groźnych roztoczy, a dodatkowo umożliwia bezproblemowe pranie kołdry w wysokiej temperaturze – nawet do 60 stopni Celsjusza.

Ciekawą alternatywę stanowią też konstrukcje z wypełnieniem lateksowym, które z jednej strony jest odporne na gromadzenie się kurzu, z drugiej zaś znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika. W sypialni alergika można ponadto z powodzeniem umieścić ekskluzywną pościel jedwabną, ponieważ oprócz optymalnej ochrony przed niepożądanymi drobnoustrojami wyróżnia się ona jeszcze ponadprzeciętną lekkością, przyjemną w dotyku powierzchnią oraz świetną cyrkulacją powietrza (idealny wybór na upalne lato).

Przy wyborze omawianej kołdry należy również zainteresować się materiałem, z jakiego zostało uszyte poszycie zewnętrzne. W tym przypadku godna polecenia jest naturalna bawełna z domieszką włókna bambusowego – głównie ze względu na brak elektryzowania się i zapobieganie poceniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Hippo 23.04.2021

    Jeśli kołdra 200×220 dla alergika to tylko Hollofil Allerban. Zawsze sprawdzajcie ile zadowolonych użytkowników poleca produkt