Dom i ogród

Lampy wiszące – do jakich wnętrz pasują?

Lampy wiszące – do jakich wnętrz pasują?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie jest niezwykle istotnym elementem wystroju. To z jego pomocą można zbudować nastrój i optycznie powiększyć przestrzeń. Urządzając wnętrze, warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor i moc oświetlenia, ale również sposób w jaki będziemy je montować. Do wyboru mamy m.in. taśmy ledowe, kinkiety, lampy wiszące lub stojące, a także różnego rodzaju lampiony.

Uwzględnij powierzchnię i wysokość pomieszczenia

Lampy wewnętrzne przeznaczone są do oświetlania powierzchni zadaszonych – mieszkań, domów, sklepów, biur etc. Wśród nich wyróżnia się lampy stojące, wiszące, do postawienia na biurku, designerskie. Wybierając którąś z nich, warto zastanowić się nad metrażem oraz wysokością pomieszczenia, które aranżujemy.

Jeżeli dysponujemy wysokim pomieszczeniem, to nie powinniśmy mieć problemu z dobraniem odpowiednich lamp wiszących. W przypadku wnętrz niższych, należy uważać, aby nie osiągnąć karykaturalnego lub groteskowego efektu.

Bardzo istotna jest również wielkość lampy, którą chcemy powiesić. Duży, ozdobny klosz z pewnością wygląda efektownie. Trzeba jednak pamiętać, że może nieco przytłoczyć resztę wystroju i sprawiać wrażenie zagraconej przestrzeni.

Wiszące lampy dostępne np. na https://elektromag.pl/ najlepiej sprawdzają się w dużych, przestronnych i otwartych wnętrzach. Wówczas można sobie pozwolić na niemalże każdy dostępny na rynku model. Dodatkowo, duże, designerskie, wiszące lampy świetnie sprawdzają się w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Ciekawy model powieszony w widocznym miejscu może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*