Dom i ogród

Drzwi wewnętrzne a styl mieszkania – jak to połączyć?

Drzwi wewnętrzne a styl mieszkania – jak to połączyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi wewnętrznie mogą być uzupełnieniem stylu naszego mieszkania, ale źle dobrane mogą też stanowić mało efektowny element, który będzie odwracał uwagę od atutów naszych wnętrz. Dlatego tak ważne jest, by dobierając drzwi do pomieszczeń w domu pamiętać o kilku podstawowych zasadach i mieć cały czas w głowie efekt, jaki chcemy osiągnąć. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę podczas wybierania drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne białe czy w kolorze ściany? Jakie wybrać?

Drzwi możemy dopasować do stylu pokoju oraz przedpokoju, wybierając model neutralny, np. z jasnego drewna. To rozwiązanie idealne dla mieszkań, w którym każde pomieszczenie urządzone jest w innym stylu. W małych mieszkaniach dobrze jest też unikać ciemnej kolorystyki, białe lub jasne drzwi optycznie powiększą niewielki pokój, choć równie dobrym rozwiązaniem może się okazać zamontowanie drzwi w kolorze ściany. Takie rozwiązanie przed zastosowaniem możemy przetestować w jednym z licznych programów do aranżacji wnętrz. Natomiast w mieszkaniach, w których zależy nam na szerokim przejściu łączącym pomieszczenia, ciekawą opcją są drzwi dwuskrzydłowe, które można zamknąć, gdy zależy nam na prywatności, lub pozostawić szeroko otwarte, gdy chcemy stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Kolor oraz rodzaj drewna, z którego wykonane będą nasze drzwi, możemy też dobrać do mebli, dzięki czemu drzwi wewnętrzne będą naturalnym przedłużeniem aranżacji.

Natomiast opcją dla odważnych jest potraktowanie takich drzwi jako cennego elementu wystroju wnętrza – wtedy możemy poszaleć z formą i kolorami i sprawić, że będą one ciekawym punktem przykuwającym wzrok i nadającym zupełnie nowego charakteru całemu mieszkaniu. Projekt drzwi wykonamy np. tu: http://schodyszczecin.com.pl, a dodatkowe wsparcie specjalistów w zakresie stolarki drzwiowej ułatwi nam podjęcie decyzji. Podpowiedzą nam oni, jakie są aktualne trendy i które rozwiązania sprawdzą się w naszym przypadku, warto więc skorzystać z ich doświadczenia, gdyż montaż drzwi wewnętrznych to decyzja, którą podejmuje się na lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*