Dom i ogród

Jak zabezpieczyć wodomierz przed ingerencją osób niepowołanych?

Jak zabezpieczyć wodomierz przed ingerencją osób niepowołanych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda stanowi podstawę naszej egzystencji, przez co każdy z nas musi mieć do niej dostęp. Na wsi uzyskuje się go najczęściej poprzez wykopanie studni, natomiast w mieście korzysta się po prostu z sieci wodociągowej. W drugim przypadku pobierając wodę konieczne jest wnoszenie opłat dla dostarczyciela, które obliczane są na podstawie miesięcznego zużycia. Przyrządem pomiarowym, który pozwala zdobyć tę informację, jest wodomierz. Jest to element funkcjonalny i praktyczny, którego działanie jest niezbędne w celu ustalenia wysokości kosztów. Dlatego też konieczne jest zadbanie o jego ochronę, tak aby nic nie zakłóciło mu pracy. Jak go zabezpieczyć?

Co może pomóc w zabezpieczeniu wodomierza?

Najczęstszą przyczyną usterek i uszkodzeń wodomierza jest ingerencja osób trzecich. Może to być działanie celowe, jak również przypadkowe, wywołane przez sytuacje losowe. Znacznie częściej można mieć do czynienia z drugim przypadkiem, a jego przykładem jest chociażby nieodpowiedzialna zabawa dzieci. Aby uchronić przyrząd przed potencjalną destabilizacją jego działania, można zainstalować go w innym, mniej dostępnym, ale wciąż odpowiednim i zgodnym z przepisami miejscu. Takie rozwiązanie może być jednak kłopotliwe, a to głównie z uwagi na fakt, że przed podjęciem takiego kroku konieczne jest skontaktowanie się z zakładem wodociągów.

Istnieje jednak inny sposób, który może pomóc w zabezpieczeniu urządzenia. Jest nim użycie specjalnej zawleczki, która sprawi, że dostęp do sprzętu zostanie ograniczony. Dobrej jakości plomba zatrzaskowa do wodomierzy uniemożliwi jego odkręcenie, przez co zapobiegnie ingerencji osób niepowołanych. Dzięki niej będzie można uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*