Lajfstajl

Malownicze zakątki do wypoczynku w Wielkopolsce

Malownicze zakątki do wypoczynku w Wielkopolsce
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma jednej idealnej recepty na udane wakacje. Jedni uwielbiają aktywnie spędzać czas, inni podczas wypoczynku szukają ciszy i spokoju. Wszystkich łączy potrzeba kontaktu z przyrodą i pięknego otoczenia. Gdzie w Wielkopolsce można znaleźć malownicze miejsce idealne na wakacje? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru? 

Las i jezioro – wakacje idealne

Większości z nas jeziora w Polsce kojarzą się przede wszystkim z Warmią i Mazurami. Nie wszyscy wiedzą jednak, że również w Wielkopolsce jest kilka przepięknie położonych jezior, które swą urodą nie ustępują tym mazurskim. Jednym z nich jest jezioro Mikorzyn, które od lat przyciąga turystów w sezonie letnim. Poza licznymi kąpieliskami, i lasami można znaleźć tu szlaki wodne, dające okazję do spływów kajakowych czy uprawiania innych sportów wodnych. To raj dla wędkarzy, grzybiarzy i wszystkich miłośników bliskiego kontaktu z przyrodą. 

Odpoczynek pełen atrakcji z dala od zgiełku miasta

Ciepła woda w jeziorze Mikorzyn oraz ogrom lasów w jego pobliżu to podstawa udanego wypoczynku. Jeśli jednak dodamy do tego zakwaterowanie w ośrodku wczasowym położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora z domkami w dobrym standardzie, możemy liczyć na wakacje pełne dobrych wspomnień. Takim właśnie miejscem jest https://hotelmikorzyn.pl. Pokoje i domki gwarantują atrakcyjne wyposażenie a na terenie należącym do hotelu znajdziemy również basen i wiele miejsc do codziennej rekreacji.

To malowniczo położone miejsce jest jednym z tych, do których aż chce się wracać co roku w czasie letniego urlopu lub weekendowego wypadu za miasto. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na miłośników spacerów czekają okoliczne lasy, kajakarze chętnie skorzystają z wyznaczonych szlaków wodnych, a rodziny z dziećmi odpoczną nad wodą bądź spędzą czas na placu zabaw. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest wyśmienita kuchnia serwowana w miejscowej restauracji. W takim miejscu nie tylko doskonale się wypoczywa, ale również z przyjemnością organizuje imprezy rodzinne czy spotkania firmowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*