Dom i ogród

Wymiana pościeli na zimę

Wymiana pościeli na zimę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to pora roku, która wymaga od nas pewnego przeorganizowania życia. Z szaf wyciągamy ciepłe kurtki, na nogi zakładamy natomiast wygodne zimowe obuwie. Jednak nie tylko te kwestie ulegają zmianie. Tak naprawdę trzeba zmienić wokół siebie większość rzeczy, między innymi pościel.

Pościel na zimową porę

Latem zazwyczaj śpimy pod stosunkowo cienką kołdrą i lekką pościelą. To nam w zupełności wystarcza, a czasem jest to nawet zbyt dużo. Wówczas śpimy pod samą poszewką bądź też pod lekkim kocem. Zimą natomiast potrzebujemy porządnej kołdry i oczywiście pościeli, by móc przetrwać ten chłodniejszy czas. Oczywiście pościel na zimę, musi być przede wszystkim gruba. Pod tym względem zdecydowanie najlepiej sprawdza się pościel bawełniana. Gruba bawełna to coś, co gwarantuje nam spokojny zimowy sen. Choć grzeje nas sama kołdra, również pościel jest kolejnym czynnikiem zapewniającym nam odpowiednią temperaturę w łóżku. Dlatego też warto zwracać uwagę na to, jaką pościel mamy na zimę.

Niektórzy zamiast bawełny, wolą przykładowo satynę – https://nyks.pl/posciel/satyna/200×220. Oczywiście to są kwestie bardzo indywidualne i to my sami musimy zdecydować, pod jaką pościelą chcemy w gruncie rzeczy spać. Warto mieć jednak na uwadze to, iż pościel ma spory wpływ na to, jak ciepło jest nam pod kołdrą. Poza tym jeśli jest ona z miłego w dotyku materiału, wówczas zupełnie inaczej nam się śpi. Jesteśmy rano zrelaksowani, wypoczęci i przede wszystkim gotowi do działania. Choć na zimę wymieniamy tylko pościel i kołdrę, jakość naszego snu może ulec gwałtownej zmianie – na lepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*