Bez kategorii

Migrena – domowe sposoby

Migrena – domowe sposoby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Migrena to zdecydowanie coś więcej niż zwykły ból głowy. Zdarza się,  że dolegliwości są tak intensywne, że musimy zrezygnować z normalnego funkcjonowania na kilka dni. Co zatem zrobić?

Jak sobie poradzić z migreną domowymi sposobami? 

Walcząc z migreną w pierwszej kolejności sięgamy to leki przeciwbólowe bez recepty. Jednak nie zawsze zdają egzamin. W takich przypadkach warto sięgnąć po metody, które stosowały nasze prababki. Na początek możemy sięgnąć po zioła. Istnieje długa lista roślin, które pomogą nam uporać się intensywnym bólem głowy. Możemy zrobić sobie napar z rumianku, imbiru, krwawnika czy  waleriany. Należy jednak podchodzić do ziół z dużą ostrożnością. Niektóre z nich mogą wchodzić w szkodliwe reakcje z niektórymi lekami. Dlatego zanim zaczniemy je stosować skonsultuj my się z lekarzem bądź farmaceutą. Dzięki temu unikniemy poważnego zatrucia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na naszą stronę:  https://primabiotic.pl/2021/03/19/jakie-ziola-na-migrene-domowe-sposoby-radzenia-sobie-z-migrena.

Oczywiście zioła to nie wszystko. Najważniejsza jest profilaktyka. Jeżeli borykamy się migrenami to powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość snu. Unikajmy nadmiaru stresu. Możemy też postawić na jogę. Ten rodzaj ćwiczeń pozwala wielu osobom osiągnąć harmonię i się wyciszyć. Zrelaksuję nas również zwykły spacer. Warto ćwiczyć regularnie. Aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie nie tylko na naszą kondycję, ale i pomoże rozładować stres. A to właśnie on w dużej mierze odpowiada za pojawienie się migren.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*