Lajfstajl

Na jakie okazje zakładać krawat?

Na jakie okazje zakładać krawat?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy mężczyzna po zakupieniu garnituru oraz koszuli musi się zdecydować również na stylowe dodatki. Jednym z najważniejszych jest krawat –  kluczową rolę w jego wyborze powinien odgrywać nie tylko nasz indywidualny gust i preferencje, ale również kolorystyka poszczególnych elementów zestawu. Nie bez znaczenia jest także charakter okazji, na którą zdecydowaliśmy się tak elegancko ubrać. W niniejszym artykule zostaną opisane ogólne zasady doboru krawata do konkretnego wydarzenia.

Wesele to nie jedyna uroczystość wymagająca założenia krawata

Wybór krawata zależy w dużej mierze od stroju, typu naszej sylwetki, wieku oraz osobistych preferencji. Stanowi on rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze niż mucha, ponieważ jest dodatkiem uniwersalnym i nadającym się na wszelkie eleganckie okazje. Pierwszą z nich jest bez wątpienia wesele, które wymaga założenia krawata sięgającego klamry od paska, utrzymanego w stonowanej kolorystyce i ozdobionego delikatnymi wzorami. Taki element podkreśli bowiem klasyczny charakter całej stylizacji, a ponadto doda nam szyku i elegancji.

Kolejnym wydarzeniem, które nie może się obyć bez krawata, jest studniówka. Chcemy w jej trakcie wypaść jak najlepiej, dlatego wybierajmy modele ciemniejsze, np. granatowe, bordowe czy ciemnozielone. Można je dostać na eleganckipan.com.pl. Ciekawym akcentem może się okazać sposób zawiązania omawianego elementu – na studniówce najlepiej sprawdzi się nieskomplikowany węzeł typu four-in-hand.

Unikajmy natomiast niemodnych już, wąskich zwisów typu śledź. Inne wydarzenia, na które warto założyć krawat, to m.in. spotkanie biznesowe (klasyczny model jedwabny), wyjście do opery lub teatru, a także wszelkie uroczystości kościelne. Wielu mężczyzn nosi też omawiany dodatek w pracy (jeśli ma ona biurowy charakter), a nawet na co dzień (np. do zestawu koordynowanego, składającego się z marynarki i spodni bawełnianych lub klasycznych jeansów). Jeśli chodzi o nieformalne sytuacje, warto pomyśleć o krawacie z dzianiny, wykonanym z wełny lub grenadyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*