Lajfstajl

Od czego zależy cena przesyłek międzynarodowych?

Od czego zależy cena przesyłek międzynarodowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszt przesyłek międzynarodowych zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju wysyłanych towarów, ich wagi i rozmiaru, a także od kraju docelowego. Ogólnie rzecz biorąc, koszty wysyłki są wyższe w przypadku dużych lub ciężkich przedmiotów. Zwiększają się one również w zależności od odległości między krajem pochodzenia a krajem przeznaczenia.

Adres wysyłki

Adres wysyłki i przepisy celne są również czynnikami wpływającymi na koszt przesyłek międzynarodowych. Na przykład, koszty wysyłki są zwykle wyższe, jeśli kraj docelowy ma ścisłe przepisy dotyczące importu i eksportu. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi nie może sobie pozwolić na wysyłkę międzynarodową, chyba że jest to bardzo drogi lub nieporęczny przedmiot. Jeśli jednak musisz wysłać paczkę do Niemiec, zajrzyj na stronę https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-niemiec.

Waga i rozmiar

Waga i rozmiar paczki określają jej cenę. Na przykład, jeśli wysyłasz 20-funtowe pudełko przez kraj, będzie to kosztowało więcej niż jeśli wysyłasz 8-funtowe pudełko przez kraj, ponieważ do transportu cięższych przedmiotów potrzeba więcej paliwa. Podobnie, jeśli wysyłasz dwa 2-funtowe pudełka w obrębie tego samego stanu, będą one kosztować mniej niż wysłanie jednego 4-funtowego pudełka pomiędzy stanami, ponieważ dwie małe paczki nie zużywają tyle paliwa, co jedna duża. Jeśli przesyłka składa się z wielu elementów, każdy z nich będzie rozliczany osobno, a nie jako całość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*