Lajfstajl

Pierwszy dzień w żłobku – jak się do tego przygotować?

Pierwszy dzień w żłobku – jak się do tego przygotować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy dzień w żłobku zawsze jest dla dziecka przerażający. Ale jeśli dobrze przygotujesz dziecko, poczuje się ono pewnie i będzie gotowe na to ważne wydarzenie.

Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby Twoje dziecko czuło się lepiej podczas pierwszego dnia w nowym miejscu.

Przygotuj dziecko do tej zmiany z wyprzedzeniem

Powiedz dziecku, czego powinno się spodziewać i daj mu czas na oswojenie się z pomysłem pójścia do przedszkola. Dzięki temu poczuje się ono bardziej przygotowane na wielki dzień.

Rozmawiaj z dzieckiem o jego uczuciach

Ważne jest, by zapytać dziecko, jak się czuje w związku z pójściem do żłobka. Pozwól mu wypowiedzieć swoje lęki oraz obawy. Daj mu do zrozumienia, że to nic złego, jeśli nie chce jeszcze iść lub jeśli czuje strach, gdy o tym myśli. Powiedz mu, że to normalne i wiele osób nie chce iść w nowe miejsce, zwłaszcza gdy przyzwyczai się do przebywania w domu z mamą lub tatą przez cały dzień.

Wyjaśnij mu, jak będzie wyglądał ten dzień

Aby dziecko poczuło się pewniej przed pierwszym dniem w nowym przedszkolu warto omówić z nim, jak będzie wyglądać ten dzień krok po kroku. Możesz pokazać mu znajdujące się na stronie internetowej https://zlotakaczka.com.pl/ zdjęcia żłobka, aby mogło oswoić się z tym, jak wygląda to miejsce. Warto przedstawić mu żłobek jako miłe i przyjazne miejsce, w którym pozna wielu przyjaciół i spędzi miło czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*