Budowa

Powierzchnia – czy wpływa na jakość jazdy?

Powierzchnia – czy wpływa na jakość jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dzisiaj wiadomo, że powierzchnia jaką pokryta jest ulica, może znacząco wpływać na jakość jazdy. Wielu kierowców jednak zastanowi się nad tym zagadnieniem poważnie, jeżeli będzie miało do czynienia wyłącznie z nowymi pokryciami drogowymi. Jazda po nich jest zazwyczaj porównywalnie przyjemna, jednakże problemy pojawiają się już po jednym sezonie zimowym, kiedy drogę zaczynają pokrywać pęknięcia oraz dziury. To właśnie z ich powodu na autostradach, trasach szybkiego ruchu oraz ruchliwych miejskich arteriach stosuje się specjalne rodzaje asfaltu, który ma zwiększoną odporność na działanie czynników atmosferycznych i na ścieranie.

Na dobrym asfalcie dobrze się jeździ nawet po wielu latach

Wymaga on wówczas jedynie kosmetycznych napraw okresowych. Doskonałym przykładem nawierzchni, która jest nie tylko odporna na pogodę i wilgoć, ale także na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie, są produkty http://revosystem.pl, które dzięki zawartości żywic epoksydowych są trwalsze, ale także przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Dzięki swojej porowatości doskonale odprowadzają wodę deszczową do gleby, co wpływa dodatnio nie tylko na ekologię miasta, ale także sprawia, że samochody nie jeżdżą w głębokich kałużach.

Doskonałej jazy nawierzchnia drogi, to także lepsza przyczepność i szybsze hamowanie w razie jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji. Przekłada się to oczywiście na niższą wypadkowość i zwiększone bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Z tych wszystkich powodów zdecydowanie lepiej jest skorzystać z najlepszej jakości pokrycia i cieszyć się przyjemną jazdą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*