Lajfstajl

Przydatne gadżety dla osób słabowidzących

Przydatne gadżety dla osób słabowidzących
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrok człowieka jest jednym z najważniejszych zmysłów. Osoba, która nie widzi dobrze, nie jest w stanie zrobić wiele, aby żyć samodzielnie.

Oto kilka pomocnych gadżetów dla osób niedowidzących, które pomogą im w codziennym życiu.

Lupa elektroniczna 

Lupa elektroniczna to przydatne narzędzie dla osób niedowidzących. Można go używać do powiększania wszystkiego, od dokumentów po tekst pisany ręcznie. Posiada duży ekran, który sprawia, że wszystko jest łatwiejsze do zobaczenia i przeczytania.

Można jej używać do czytania gazet, książek i innych materiałów drukowanych. Na rynku dostępne są lupy elektroniczne. Mają one wiele funkcji, takich jak tekst na mowę, powiększanie lub pomniejszanie, itp.

Mówiący zegar 

Mówiący zegar to urządzenie, które wypowiada godzinę łatwym do zrozumienia głosem. Jest to pomocne, jeśli masz problemy z widzeniem zegarka lub tarczy zegara.

Mówiący budzik 

Mówiący budzik również mówi godzinę i może być zaprogramowany z wieloma alarmami, więc już nigdy nie przegapisz kolejnego spotkania!

Mówiący kalkulator 

Mówiący kalkulator pomaga osobom, które mają problemy z widzeniem równań liczbowych, wypowiadając je na głos podczas wpisywania lub obliczania ręcznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*