Dom i ogród

Rolety dzień i noc – czym one właściwie są?

Rolety dzień i noc – czym one właściwie są?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oferta osłon okiennych jest bardzo bogata. Podobnie zresztą jak lista zalet wynikająca z ich stosowania. Służą nie tylko odgrodzeniu się od świata zewnętrznego, ochrony pomieszczeń przed przedostawaniem się szkodników i owadów, ale też stanowią barierą dla promieni słonecznych oraz dekorację. Jednym z przykładów osłon okiennych są rolety dzień i noc. Czym się wyróżniają? Jak można je scharakteryzować? Oto krótkie wyjaśnienie.

Nie tylko piękne, ale i funkcjonalne

Omawiany rodzaj rolet jest specyficznym modelem, który zapewnia jego użytkownikom dopływ światła dziennego w takiej formie i intensywności, jaką lubią najbardziej. Niektórzy twierdzą, że jest to bardzo efektowne połączenie rolet i żaluzji w jednym. Prawdą jest, że w procesie ich konstrukcji uwypuklono cechy obu rodzajów osłon okiennych, tworząc tym samym model o najlepszych parametrach. Rolety dzień i noc, dostępne między innymi pod poniższym linkiem: https://rolety.eu/, składają się z poziomych pasów materiałowych, za pomocą których można regulować dostęp światła.

Budowa rolet składa się z naprzemiennie ułożonych obszarów zaciemniających i transparentnych, przez co znacznie silniej powstrzymują przepływ promieni słońca i mają dużo lepsze działanie niż tradycyjne żaluzje. Sklepy oferują wiele modeli omawianych rolet, które zróżnicowane są pod względem kolorów, montażu czy wreszcie konstrukcji. Nazwa rolety odnosi się zatem wyłącznie do efektu, który można uzyskać dzięki jej stosowaniu. Wyróżnia się następujące wersje osłony: mini, rolety w kasecie oraz klasyczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*