Lajfstajl

Skąd brać zdrowe owoce?

Skąd brać zdrowe owoce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas zakupów w lokalnym sklepie czy supermarkecie znajdującym się obok naszego miejsca zamieszkania, warto sprawdzić skąd pochodzą wybrane przez nas produkty. Tyczy się to zwłaszcza owoców i warzyw – te, najczęściej sprowadzane z zagranicy, wcale nie muszą być zdrowsze od naszych rodzimych propozycji. Produkty często przemierzają setki kilometrów, aby dotrzeć do naszych rodzimych sklepów, przez co ich stan nie jest taki, jaki powinien być.

Jakość lokalnych owoców i warzyw

Owoce pochodzące od lokalnych rolników i dostawców mają tę przewagę nad zagranicznymi i produkowanymi na masową skalę, iż nie są w żaden sposób modyfikowane. Co zwiększyć miałoby ich żywotność i dłużej zachować stan świeżości. Poza tym, żywność lokalna, z racji tego, iż znajduje się blisko miejsc docelowych, nie potrzebuje dodatkowych opakowań i działań przedłużających termin ważności produktu.

Aktualnie, miejsca w których dostać możemy świeże owoce z pierwszej ręki nie są trudno dostępne. Do wyboru mamy okoliczne placówki zajmujące się sprzedażą produktów ekologicznych, czy bazary i targi rozmieszczone w różnych miejscach miast.

To właśnie największe miasta Polski cieszą się najwyższym zapotrzebowaniem na świeżą i ekologiczną żywność (dostawa owoców w Poznaniu jest jedną z najczęściej wybieranych usług pośród modeli zdrowej żywności) ze względu na wciąż rosnącą świadomość klientów.

Sytuacja wciąż będzie się zmieniać, pojawiają się nowe lokalne firmy, które stawiają wyłącznie na handel zdrową i nieprzetworzoną żywnością. Oznacza to tyle, iż wśród konsumentów rośnie coraz większa potrzeba na takowy asortyment.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*