Bez kategorii

Śrutowanie betonu, szlifowanie czy frezowanie – co wybrać?

Śrutowanie betonu, szlifowanie czy frezowanie – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdopodobnie zastanawiasz się, którą metodę wybrać: śrutowanie betonu, szlifowanie czy frezowanie. Wszystkie trzy metody są stosowane na całym świecie do usuwania z podłóg, ścian i sufitów istniejącej powłoki. Jeśli nie wiesz jaką metodę wybrać to warto zajrzeć na tę stronę obrobka-betonu.pl.

Które rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie? 

Wiele osób uważa, że śrutowanie i szlifowanie betonu to to samo, ale jest między nimi istotna różnica! Obróbka strumieniowo-ścierna jest stosowana w przypadkach, gdy konieczne jest całkowite usunięcie betonu z powierzchni. Nie chodzi tylko o wypchnięcie górnej warstwy, ale o usunięcie całego betonu i jego otoczenia aż do materiału podstawowego. 

Jeśli trzeba szybko i łatwo oczyścić powierzchnię betonu, przy minimalnym przygotowaniu, właściwym wyborem może być śrutowanie. Szlifowanie jest szybsze i łatwiejsze do kontrolowania niż śrutowanie, ale wymaga nieco więcej doświadczenia w stosowaniu niż śrutowanie. Jeśli jednak celem jest usunięcie betonu z cienkich lub płytkich obszarów, takich jak frezowanie podłóg lub usuwanie schodów, prawdopodobnie najlepiej wybrać tę metodę. Jeśli chodzi o wybór najlepszej metody usuwania powierzchni betonowej, większość ludzi wybiera opcję, która jest uważana za bardziej przystępną cenowo. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że najmniej kosztowna opcja może w końcu kosztować więcej pieniędzy niż wszystkie inne opcje razem wzięte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*