Dom i ogród

Strefa wypoczynku w małym ogrodzie – co się przyda?

Strefa wypoczynku w małym ogrodzie – co się przyda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowy ogród to miejsce przeznaczone przede wszystkim do uprawiania rozmaitych roślin (kwiatów, krzewów, warzyw itp.). Może ono jednak z powodzeniem służyć również do wypoczynku w gronie rodziny bądź znajomych. Wystarczy w wybranym punkcie zorganizować strefę relaksu, wyposażając ją w wygodne meble oraz szereg przydatnych akcesoriów. Omawiana przestrzeń musi być oczywiście przynajmniej częściowo zacieniona, dlatego najlepiej wyznaczyć ją nieopodal dużego tarasu albo altany.

Pamiętajmy o konstrukcjach dla dzieci

W strefie relaksu powinny się znaleźć w pierwszej kolejności solidne, praktyczne, łatwe w pielęgnacji, a przede wszystkim wystarczająco komfortowe meble wypoczynkowe do ogrodu. Zaliczamy do nich m.in. lekką kanapę osadzoną na aluminiowym stelażu (z kilkoma miękkimi poduszkami), niewielki stolik kawowy, zestaw krzeseł z miękkim siedziskiem i ergonomicznym oparciem oraz kilkuosobową ławeczkę. Jeśli chodzi o materiał wykonania wymienionych konstrukcji, to najlepiej sprawdzi się naturalny rattan, technorattan bądź drewno. Zaleca się, aby cały komplet był spójny pod względem stylistycznym i kompatybilny z aranżacją ogrodu.

Można także wyposażyć go w:

– funkcjonalny grill gazowy bądź elektryczny (ewentualnie palenisko przystosowane do kociołka)

– hamak zamieszony między drzewami

– huśtawka z zabezpieczeniem przeciwko wypadnięciu (idealna dla dzieciaków)

– piaskownicę

– lampiony dodające niepowtarzalnego klimatu

– ozdoby – np. efektowna rzeźba czy piękna donica

Dodajmy, że do skutecznego wydzielenia przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie świetnie nadają się maty wiklinowe, pergole z pnączami czy eleganckie, ażurowe ścianki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*